هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟|مرکزآسیب شناسی کودک در البرز 09121623463

هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟|مرکزآسیب شناسی کودک در البرز 09121623463

 

هموروئید خارجی هموروئیدی ست که که بر عروق خارجی مقعد اثر می‌گذارد. این هموروئیدها می‌توانند موجب خونریزی، شکاف خوردگی و خارش شوند. درمانهای خانگی می‌توانند اکثر موارد هموروئید خارجی را درمان کنند. هموروئید اغلب ناشی از زور زدن در حین اجابت مزاج ایجاد می‌شود. اشخاص ممکن است بیش از اندازه فشار بیاورند، به مدت طولانی توی دستشویی بنشینند یا مدفوع سفت و خشک داشته باشند که خروج آن مشکل باشد.

اگر یک هموروئید خارجی ظرف ۱ تا ۲ هفته از بین نرود، پزشک ممکن است نرم کننده مدفوع را برای تسهیل حرکت مدفوع تجویز کند. با این حال اگر فردی دچار درد شدید شود ممکن است مجبور به برداشتن هموروئید از طریق جراحی باشد.

علتها و عوامل خطر

علاوه بر زور زدن موقع اجابت مزاج، علتهای دیگر و عوامل خطر آفرینی هستند که موجب هموروئید می‌شوند از جمله:

 • بلند کردن اشیا سنگین
 • رژیم غذایی کم فیبر
 • چاقی
 • ایستادن یا نشستن به مدت طولانی
 • بارداری
 • آسیت که تجمع مایعی است که فشار اضافی روی معده و روده‌ها ایجاد می‌کند

  هموروئید خارجی

هموروئید خارجی از انواع دیگر هموروئید متفاوت است که این عمدتا به خاطر محل قرار گیری آن است. به عنوان مثال هموروئید داخلی، داخل رکتوم است. معمولا بدون درد است اما ممکن است خونریزی داشته باشد. هموروئید پرولاپس، هموروئید داخلی است که گاهی اوقات تا بخش خارجی مقعد متورم می‌شود. این امکان وجود دارد که این هموروئیدها به داخل برگردند اما ممکن است بدون مداخله دوباره به داخل برگردند. هموروئید خارجی در بخش خارجی مقعد برآمدگی ایجاد می‌کند. آنها معمولا درد بیشتری نسبت به هموروئید داخلی ایجاد می‌کنند زیرا بخش خارجی مقعد حساستر از داخل آن است. افراد ممکن است همزمان چند نوع هموروئید داشته باشند.

علائم هموروئید خارجی چیست؟

هموروئید خارجی اغلب همراه با خارش و دردناک است. افراد در صورت لمس کردن بخش خارجی مقعد متوجه آنها می‌شوند. هموروئید خارجی معمولا نسبت به پوست اطراف خود کمی صورتی رنگ است.

خون در مدفوع

مطالب پیشنهادی

با چه بلوزهایی در مهمانی، خوش‌سلیقه‌ترین باشیم؟
با چه بلوزهایی در مهمانی، خوش‌سلیقه‌ترین باشیم؟

با چه بلوزهایی در مهمانی، خوش‌سلیقه‌ترین باشیم؟

با چه بلوزهایی در مهمانی، خوش‌سلیقه‌ترین باشیم؟

افرادی که هموروئید خارجی دارند معمولا موقع دفع مدفوع متوجه مقداری خون می‌شوند. این خون معمولا در بخش رویی مدفوع است و رنگ قرمز روشنی دارد چون معمولا مستقیما از هموروئید خارج می‌شود بجای اینکه در مسیر دستگاه گوارش باشد. خونی ناشی از هموروئید باید خیلی کم باشد. افراد مبتلا به هموروئید خارجی در صورتی که متوجه شوند مقدار خون زیاد است باید به پزشک مراجعه کنند.

لخته خون در هموروئید

هموروئید خارجی در صورتی که دچار ترومبوز شود بسیار دردناک می‌شود. هموروئید ترومبوزی معمولا به رنگ آبی- بنفش است. هموروئید ترومبوزی در صورتی بوجود می‌آید که رگهایی که موجب هموروئید می‌شوند لخته خون بوجود آورند. در نتیجه خون قادر به جریان نیست و این اثر می‌تواند به شدت دردناک باشد. بدن معمولا لخته خون را جذب می‌کند به عبارت بهتر کاهش دهنده علائم و تسهیل کننده درد است. وقتی لخته خون در بدن عبور می‌کند یا جذب می‌شود، هموروئید خارجی گاهی اوقات ممکن است یک گوشت اضافی روی مقعد ایجاد کند. اگر این برجستگی پوستی مرتبا به مدفوع گیر کند و خروج آن را دشوار سازد، پزشک جراحی را توصیه می‌کند.

هموروئید خارجی

تشخیص

پزشک می‌تواند هموروئید خارجی را بوسیله ارزیابی علائم و معاینه بدن تشخیص دهد. هر کسی که مشکوک به هموروئید است باید به پزشک مراجعه کند. این موضوع مهم است چون بعضی از علائم همچون خونریزی ممکن است به علت بیماریهای بدتری باشد از جمله:

 • سرطان مقعدی
 • فیشر مقعد
 • سرطان کولورکتال
 • بیماری التهاب روده
 • آبسه مقعد
 • گوشت اضافه

گزینه‌های درمانی آن چیست؟

درمانها شامل درمانهای خانگی و جراحی است. نمونه‌هایی از درمانهای خانگی که افراد می‌توانند استفاده کنند شامل موارد زیر است:

 • حمام گرم
 • خشک کردن مقعد بصورت خیلی آرام پس از اجابت مزاج که با استفاده از پدهای پنبه‌ای یا با تمیز کردن آن با استفاده از دستمال مرطوب
 • استفاده از یخ پک برای کاهش تورم
 • استفاده از مسکنهای بدون نسخه همچون ایبوپروفن یا استامینوفن برای تسکین درد و ناراحتی
 • استفاده از پمادهایی همچون کرمهای حاوی روغن فندق یا هیدروکورتیزون که خارش را تسکین می‌دهند

جراحی

برداشتن یک همورئید خارجی ترومبوزی طی ۷۲ ساعت پس از بوجود آمدن آن می‌تواند درد را با سرعت بیشتری نسبت به سایر درمانها رفع می‌کند. پزشک می‌تواند جراحی را با استفاده از بی حسی موضعی انجام دهد. جراحی فقط وقتی موثر است که ظرف ۷۲ ساعت پس از بروز علائم، انجام شود. بعد از این زمان، جراحی معمولا سودمند نیست و علائم نهایتا به خودی خود بهبود می‌یابد.

درمانهای دوران بارداری

زنان باردار می‌توانند بسیاری از درمانهای خانگی که در زیر توضیح داده شده برای درمان هموروئید استفاده کنند و درد را تسکین دهند. البته آنها همیشه قبل از استفاده از هر درمان موضعی روی هموروئید خارجی باید با پزشک خود بررسی کنند تا مطمئن شود مشکلی برای بارداری ایجاد نمی‌کند.

روشهای پیشگیری

روش اصلی پیشگیری از بروز هموروئید خارجی شامل اجتناب از یبوست و بوجود آمدن مدفوع سفت و خشک است. ترفندهای پیشگیری از هموروئید خارجی شامل موارد زیر است:

هموروئید خارجی

 • افزایش مقدار فیبر غذایی در رژیم غذایی از جمله خوردن میوه‌های تازه، سبزیجات، نان با گندم کامل و غلات است.
 • نوشیدن مقدار زیادی آب در هر روز بصورت که هر بار شخص ادرار می‌کند، ادرار وی زرد کم رنگ باشد.
 • فعالیت جسمانی مرتب که حرکت طبیعی روده‌ها را تقویت می‌کند.
 • به موقع رفتن به دستشویی و به تاخیر نینداختن آن
 • کاهش مقدار زمان نشستن توی دستشویی

افرادی که یبوست مکرر دارند و هموروئید هم دارند باید با پزشک خود در مورد گزینه‌های درمانی صحبت کنند.

چشم انداز

هموروئید خارجی معمولا به خودی خود از بین می‌رود. انجام اقداماتی برای کاهش بروز یبوست و جلوگیری از زور زدن برای حرکت روده می‌تواند به شخص کمک کند تا احتمال بروز هر نوع هموروئید را کاهش دهد. هر کسی که هموروئید خارجی خیلی دردناک را تجربه می‌کند، باید برای درمانهای توصیه شده به پزشک خود مراجعه کند.


behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
siavashataee.com
goftardarmani.com
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir
کرج شهرک بهارستان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج باغستان شرقی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج عظیمیه , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سه راه گوهردشت , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج رجایی شهر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج گوهردشت , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج چهارراه طالقانی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کلاک , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرجو , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حصار , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج وسیه , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج باغ پیر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج بیلقان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسین‌آباد بیلقان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج علی‌آباد پرگیرک , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج تپه مرادآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج بیدستان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج صحرای ویان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج جوادآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج نهر رستم , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج دره دروا , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسن‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حاجی‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج صوفی‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج وهرجرد (ورگرد) , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج دلمبر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حیدرآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج میان‌جاده , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج شنبه‌دژ , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج نوزمین , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سیاه کلان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کسین , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کارخانه قند , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسین‌آباد مهرشهر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج جو مردآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرحد آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج آسیا برجی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرآسیاب

Related posts