گفتاردرمانی جامع آنلاین عظیمیه کرج + گفتاردرمانی آنلاین ایران دانستنیها

 

فلفل با درد مفاصل ارتباط دارد

 

 

فلفل قرمز راه حل مناسب برای درمان دردهای مفصلی است و ارتباط‏هایی میان دردهای مفصلی، و احساس سوزش دهان ناشی از خوردن فلفل قرمز وجود دارد.

گروهی از محققان کشف کرده‏اند پروتئینی در دهان وجود دارد که نسبت به مواد موجود در فلفل واکنش نشان می‏دهد و این واکنش، باعث احساس سوزش در دهان و زبان می‏ شود. همین پروتئین، تصادفا در التهاب‏های مفاصل هم فعال و باعث ایجاد درد مفصلی می‏شود.

این پروتئین را «TRPV» نام گذاشته‏اند. «TRPV» با فرستادن برخی علائم شیمیایی به سلول‏ها، باعث شروع درد می‏شود. بنابراین محققان امیدوارند با مهار کردن این پروتئین سرکش، کاری کنند که دردهای مفصل هم آرام بگیرد.

 

 

ورزش مغز، آلزایمر را دور می‏کند

 

 

همان طور که به مرور زمان بدن به حفظ و نگهداری بیشتری نیاز دارد، مغز نیز به مراقبت نیازمند است. پیری مغز بسیار زود اتفاق می‏افتد. یک مشکل ژنتیکی می‏تواند این فرآیند را سرعت بخشد و انتخاب یک شیوه ناسالم زندگی، می‏تواند آن را باز هم سریع‏تر پیش ببرد. عامل ژنتیک تنها به میزان یک سوم در پیری مغز مؤثر است و دو سوم بقیه، ناشی از محیط زیست و شیوه‏ای است که برای زندگی خود انتخاب می‏کنیم. بیماری آلزایمر و یا فراموشی عروقی نیز نتیجه نهایی این فرآیند پیری مغزی است.

 

 

آلزایمر درمان‏ ناپذیر و پیش‏رونده است. این بیماری مغز را قفل کرده و حافظه و توانایی مغز را از بین می‏برد. در حال حاضر حدود 12 میلیون نفر در نقاط مختلف جهان دچار آلزایمر هستند و پیش‏ بینی می‏شود که تا چند سال دیگر، این تعداد به 45 میلیون نفر برسد.

ورزش مغز می‏تواند انواع فعالیت‏ها را از حل جدول و نوشتن یک فرد راست‏ دست با چپ‏دست گرفته تا آموختن یک زبان خارجی را در بر گیرد. هر گونه فعالیت تفریحی که فرد از انجام آن لذت ببرد نیز ورزش مغز به شمار می‏رود.

 

ادامه مطلب  اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای شهرک ناز

 

همچنین تمرینات بدنی، رژیم غذایی کم‏ چربی، مصرف غذاهای غنی از لحاظ اسیدهای چرب امگا 3 مانند ماهی، گردو، خشکبار و نیز میوه‏ ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان‏ ها شامل گوجه‏ سبز، کشمش، تمشک، کلم بروکلی، چغندر و پیاز، به علاوه کاهش استرس و اضطراب می‏تواند وقوع بیماری آلزایمر را به تأخیر بیندازد.

 

 

 

عینک برای نوزادان هم لازم است

 

 

اصلاح دید کودکان از چند ماهگی و عینک زدن آنان، می‏تواند از بروز برخی مشکلات بینایی در آینده جلوگیری کند. استفاده از عینک برای کودکان بسیار خردسال می‏تواند خطرات بروز ناراحتی‏ های بینایی دیگر را در آینده کاهش دهد.

محققان وسیله ه‏ای ابداع کرده ‏اند که از چشمان کودکان و نوزادان عکسبرداری می‏کند، تا نقص دید را در آنان مشخص کند. برخی از کودکان در سنین حدود 9 ماهگی دچار دوربینی هستند و بیش از دیگر کودکان در معرض خطر ابتلا به تنبلی و یا چپی چشم قرار دارند.

به گفته محققان، اگر این کودکان بسیار زود عینک‏های اصلاح دید بزنند، وضعیت بینایی آنان در آینده به مراتب بهتر خواهد شد. لوچی، چپی و تنبلی چشم، که به دلیل کار نکردن صحیح یک چشم اتفاق می‏افتد، شایع‏ترین مشکلات بینایی در کودکان به شمار می‏رود.

 

 

 

نرمش منظم، ضد سرطان

 

 

نرمش منظم و مستمر می‏تواند هم به افراد سالم در پیشگیری از ابتلا به سرطان و هم به افراد سرطانی در بهبود سریع، کمک فراوانی نماید.

محققان اعلام کردند فعالیت فیزیکی می‏تواند موجب از بین رفتن خطر ابتلا به سرطان روده و کمک به پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه، پروستات و ریه شود. همچنین تحقیقات پژوهشگران حاکی از آن است که نرمش منظم، نقش مهمی در کسب سلامتی افراد تحت درمان این بیماری‏ها بر عهده دارد. نرمش می‏تواند خطر ابتلا به سرطان روده را 40 تا 50 درصد کاهش دهد و همچنین در کاهش خطر حملات و سکته قلبی نیز نقش مهمی ایفا کند.

 

ادامه مطلب  مرکز توانبخشی: گفتاردرمانی - کاردرمانی سیاوش عطایی 09121623463 | تهران باغ فیض فرعی مریم

 

 

زالو، روشی برای درمان آرتروز

 

دانشمندان از زالو انداختن به عنوان روش طبیعی و ارزان برای درمان عارضه آتروز، بهره گرفتند.

آنان از این جانور خون‏آشام در معالجه روماتوئید و استئوآرتروز استفاده کردند و در تمام بیمارانی که تحت زالودرمانی قرار گرفته بودند، بهبود بالینی مشاهده کردند.

بزاق زالو حاوی ترکیبات ضد درد و بی‏حس کننده‏ای مانند «هیرودین» است که یک ماده ضد لختگی خون می‏باشد.

محققان برای هر بیمار، یک تا پنج بار از زالو استفاده کردند و زالوها را بر روی قسمت دردناک عضلات اطراف مفاصل، انداختند.

بهبود بالینی در این شیوه شامل کاهش یا رفع درد عضلانی و کاهش سفت شدن عضلات در اوایل صبح می‏ شود.

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که استفاده از زالو روشی مؤثر و سالمی است، علاوه بر اینکه هیچ گونه عارضه جانبی نیز در پی ندارد

 

 

 

 

 

 

 

 

Related posts