گفتاردرمانی جامع آنلاین عظیمیه کرج + گفتاردرمانی آنلاین ایران دانستنیها

 

فلفل با درد مفاصل ارتباط دارد

 

 

فلفل قرمز راه حل مناسب برای درمان دردهای مفصلی است و ارتباط‏هایی میان دردهای مفصلی، و احساس سوزش دهان ناشی از خوردن فلفل قرمز وجود دارد.

گروهی از محققان کشف کرده‏اند پروتئینی در دهان وجود دارد که نسبت به مواد موجود در فلفل واکنش نشان می‏دهد و این واکنش، باعث احساس سوزش در دهان و زبان می‏ شود. همین پروتئین، تصادفا در التهاب‏های مفاصل هم فعال و باعث ایجاد درد مفصلی می‏شود.

این پروتئین را «TRPV» نام گذاشته‏اند. «TRPV» با فرستادن برخی علائم شیمیایی به سلول‏ها، باعث شروع درد می‏شود. بنابراین محققان امیدوارند با مهار کردن این پروتئین سرکش، کاری کنند که دردهای مفصل هم آرام بگیرد.

 

 

ورزش مغز، آلزایمر را دور می‏کند

 

 

همان طور که به مرور زمان بدن به حفظ و نگهداری بیشتری نیاز دارد، مغز نیز به مراقبت نیازمند است. پیری مغز بسیار زود اتفاق می‏افتد. یک مشکل ژنتیکی می‏تواند این فرآیند را سرعت بخشد و انتخاب یک شیوه ناسالم زندگی، می‏تواند آن را باز هم سریع‏تر پیش ببرد. عامل ژنتیک تنها به میزان یک سوم در پیری مغز مؤثر است و دو سوم بقیه، ناشی از محیط زیست و شیوه‏ای است که برای زندگی خود انتخاب می‏کنیم. بیماری آلزایمر و یا فراموشی عروقی نیز نتیجه نهایی این فرآیند پیری مغزی است.

 

 

آلزایمر درمان‏ ناپذیر و پیش‏رونده است. این بیماری مغز را قفل کرده و حافظه و توانایی مغز را از بین می‏برد. در حال حاضر حدود 12 میلیون نفر در نقاط مختلف جهان دچار آلزایمر هستند و پیش‏ بینی می‏شود که تا چند سال دیگر، این تعداد به 45 میلیون نفر برسد.

ورزش مغز می‏تواند انواع فعالیت‏ها را از حل جدول و نوشتن یک فرد راست‏ دست با چپ‏دست گرفته تا آموختن یک زبان خارجی را در بر گیرد. هر گونه فعالیت تفریحی که فرد از انجام آن لذت ببرد نیز ورزش مغز به شمار می‏رود.

 

ادامه مطلب  درمان کودکان طیف اتیسم|گفتارتوان گسترالبرز

 

همچنین تمرینات بدنی، رژیم غذایی کم‏ چربی، مصرف غذاهای غنی از لحاظ اسیدهای چرب امگا 3 مانند ماهی، گردو، خشکبار و نیز میوه‏ ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان‏ ها شامل گوجه‏ سبز، کشمش، تمشک، کلم بروکلی، چغندر و پیاز، به علاوه کاهش استرس و اضطراب می‏تواند وقوع بیماری آلزایمر را به تأخیر بیندازد.

 

 

 

عینک برای نوزادان هم لازم است

 

 

اصلاح دید کودکان از چند ماهگی و عینک زدن آنان، می‏تواند از بروز برخی مشکلات بینایی در آینده جلوگیری کند. استفاده از عینک برای کودکان بسیار خردسال می‏تواند خطرات بروز ناراحتی‏ های بینایی دیگر را در آینده کاهش دهد.

محققان وسیله ه‏ای ابداع کرده ‏اند که از چشمان کودکان و نوزادان عکسبرداری می‏کند، تا نقص دید را در آنان مشخص کند. برخی از کودکان در سنین حدود 9 ماهگی دچار دوربینی هستند و بیش از دیگر کودکان در معرض خطر ابتلا به تنبلی و یا چپی چشم قرار دارند.

به گفته محققان، اگر این کودکان بسیار زود عینک‏های اصلاح دید بزنند، وضعیت بینایی آنان در آینده به مراتب بهتر خواهد شد. لوچی، چپی و تنبلی چشم، که به دلیل کار نکردن صحیح یک چشم اتفاق می‏افتد، شایع‏ترین مشکلات بینایی در کودکان به شمار می‏رود.

 

 

 

نرمش منظم، ضد سرطان

 

 

نرمش منظم و مستمر می‏تواند هم به افراد سالم در پیشگیری از ابتلا به سرطان و هم به افراد سرطانی در بهبود سریع، کمک فراوانی نماید.

محققان اعلام کردند فعالیت فیزیکی می‏تواند موجب از بین رفتن خطر ابتلا به سرطان روده و کمک به پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه، پروستات و ریه شود. همچنین تحقیقات پژوهشگران حاکی از آن است که نرمش منظم، نقش مهمی در کسب سلامتی افراد تحت درمان این بیماری‏ها بر عهده دارد. نرمش می‏تواند خطر ابتلا به سرطان روده را 40 تا 50 درصد کاهش دهد و همچنین در کاهش خطر حملات و سکته قلبی نیز نقش مهمی ایفا کند.

 

ادامه مطلب  دستگاه خانگی لکنت شکن دیجیتال 09121623463 در بلوار کریم خان زند فرعی جاوید

 

 

زالو، روشی برای درمان آرتروز

 

دانشمندان از زالو انداختن به عنوان روش طبیعی و ارزان برای درمان عارضه آتروز، بهره گرفتند.

آنان از این جانور خون‏آشام در معالجه روماتوئید و استئوآرتروز استفاده کردند و در تمام بیمارانی که تحت زالودرمانی قرار گرفته بودند، بهبود بالینی مشاهده کردند.

بزاق زالو حاوی ترکیبات ضد درد و بی‏حس کننده‏ای مانند «هیرودین» است که یک ماده ضد لختگی خون می‏باشد.

محققان برای هر بیمار، یک تا پنج بار از زالو استفاده کردند و زالوها را بر روی قسمت دردناک عضلات اطراف مفاصل، انداختند.

بهبود بالینی در این شیوه شامل کاهش یا رفع درد عضلانی و کاهش سفت شدن عضلات در اوایل صبح می‏ شود.

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که استفاده از زالو روشی مؤثر و سالمی است، علاوه بر اینکه هیچ گونه عارضه جانبی نیز در پی ندارد

 

 

 

 

 

 

 

 

Related posts