سرکه سیب معجون زیبایی+گفتاردرمانی جامع انلاین گوهردشت کرج

 

 

اعتقاد به شفابخشی سرکه سیر به قدمت تاریخ طب سنتی است.برای سالیان سال حکیمان و عطارها سرکه سیب را برای درمان انواع ناراحتی های پوست و مو تجویز کرده اند.تشخیص آنها کاملا صحیح است.سرکه سیب یک اسید ملایم ،طبیعی ،آنتی باکتریال و بسیار ارزان است.اما آیا واقعا می تواند معجزه ای را که شما از آن انتظار دارید بیافریند؟ برای پاسخ به این سئوال بهتر است 4 باور رایج درباره سرکه سیب و نظر کارشناسان پوست و مو در مورد این باورها را بخوانیم.آنوقت شما می توانید تصمیم بگیرید که تحمل بوی مشام آزار آن ارزشش را دارد یا نه!

 

-درست یا نادرست؟ برای تسریع درمان پوست آفتاب سوخته پوستتان را با سرکه سیب خنک کمپرس کنید.

نادرست! آخ! اینکار به جای آرامش دادن به پوست شما آنرا بدتر می سوزاند. به جای اینکار ، پوستتان را با مخلوطی از شیر سرد و آب کمپرس کنید-چربی شیر آرام بخش خوبی برای پوست است.

 

 

-درست یا نادرست؟

 

 

برای اینکه درخشش موهایتان را بازیابید پس از شستشو آنرا با مخلوطی از نیم لیتر آب ولرم و 4/1 پیمانه سرکه سیب آبکشی کنید .سپس با آب ولرم خالی آبکشی کنید.

درست است!اسید سرکه سیب باقیمانده مواد شیمیایی ای که در اثر شستشوی مو یا استفاده از محصولات آرایشی و حالت دهنده بر مو به جای مانده را از بین می برد در حالی که شامپو های معمولی قادر به این کار نیستند.تنها نکته ای که حتما باید رعایت کنید حل کردن سرکه در آب است.در واقع سرکه رقیق شده به موهایتان بزنید و نه سرکه غلیظ .

اسید سرکه سیب کوتیکولهای تک تک تارهای مو را می بندد و آنرا محکم و مقاوم می کند .البته وقتی که مو کمی خشک و دئیتراته است و کوتیکولهای آن باز هستند پر تر به نظر می رسد اما با بسته شدن کوتیکولها مو سالم و درخشنده می شود.

 

ادامه مطلب  بارداری در سنین زیر ۱۹ سال و بالای ۳۸ سال خطری است جدی برای مادر

 

درست یا نادرست؟

 

 

اگر پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید و آن را به پوستی چرب و جوش خیز بمالید ،منافذ پوست بسته می شوند و کمتر جوش می زنید.

نادرست!سرکه پوست را به شدت خشک می کند و لایه چربی محافظ پوست را هم از بین می برد.در ضمن واقعا هم بوی بد و تندی دارد.اگر می خواهید یک تونیک خانگی برای پوستتان درست کنید بهتر مخلوط 1 به 3 نارون کوهی و آب استفاده کنید.

 

 

درست یا نادرست؟

 

سرکه سیب با از بین بردن فونجی(نوعی قارچ) پوست سر می تواند مشوره سر را درمان کند.

 

 

شاید!

 

 

بعضی از محققان اعتقاد دارند که سرکه سیب می تواند مانع رشد و فعالیت فونجی ها شود و بعضی دیگر با این نظر مخالفند.پس تا زمانی که از صحت این درمان مطمئن نشده ایم به جای اینکه فرصت را از دست بدهید به داروخانه محل سری بزنید و یک شامپو ضد شوره خوب بخرید.در عین حال باز هم می توانید از محلول 1 به 3 سرکه سیب و آب برای شستسوی مو استفاده کنید تا موهایتان درخشان و زیبا شوند.

 

 

 

 

 

 

 

Related posts