واکسیناسیون مادران باردار در لارستان آغاز شد/ سینوفارم واکسن مجاز برای مادران بارداراست


به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، جهان پور، مدیرگروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی این دانشکده از آغاز واکسیناسیون مادران باردار در لارستان خبر داد.

وی در این مورد اظهار داشت: تزریق واکسن کرونا در مادران باردار در مناطق روستایی تحت پوشش این دانشکده (مرکز بلغان، بنارویه و دشتی) از هفته گذشته و در شهر لار از دیروز، ۷ شهریور، در مرکز خدمات جامع سلامت خلیل آزاد جهت مادران باردار واجد شرایط تا ۴۲ روز پس از زایمان آغاز شده است.

جهان پور خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی، مادران باردار بالای ۳۵ سال یا دارای بیماری زمینه ای در اولویت تزریق واکسن هستند و واکسن مجاز برای استفاده مادران باردار سینوفارم تعیین شده است.

 مدیرگروه سلامت جمعیت و خانواده در پایان با اشاره به اینکه مادران باردار قبل از مراجعه برای تزریق واکسن باید با مامای پزشک خانواده خود مشورت کنند گفت: تزریق واکسن به مادران باردار واجد شرایط بعد از هفته دوازدهم بارداری بلامانع است.

 

image_print

Source linkSource link

ادامه مطلب  گفتاردرمانی آنلاین و اسامی گفتاردرمانان مازندران + کاردرمانی و اسامی کاردرمانان مازندران :::معرفی نرم افزار McAfee VirusScan Enterprise 8.80 Patch1 Retail

Related posts

Leave a Comment